Бізнес і економіка

Це було спекотне літо 2014-го…Спекотне не лише від задушної літньої погоди в місті на Сході України, а й від вогню, який відтепер щодня вривався в життя цивільних мешканців Луганська. У ту пору ще ходили останні потяги в Україну, тому дівчина у білій ситцевій сукні встигла сісти в один з таких. Двадцятирічна випускниця бакалаврату з журналістики Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Олеся Василець з тисячею гривень у кишені та з охайною малою валізою їхала до Києва вступати до магістратури. Вона встигла забрати диплом бакалавра з університету за день до того, як цей 120-річний начальний заклад став штаб-квартирою луганських сепаратистів, а…
В рамках другого дня Міжнародного інвестиційного форуму Тернопільщина підписала ряд документів про співробітництво з іноземними партнерами. Таким чином, завдяки цьому підписанні в області налагодиться співпраця з кільками іноземними країнами у торговельно-економічній, науково-технічній і культурній сферах.
Другий день роботи Першого бізнес-форуму української діаспори розпочався конференцією представників ТПП України за кордоном та форумом Ділових рад. ТПП України має своїх представників у 31 країні. На сьогодні найбільш активно працюючими є Українсько-Саудівська, Українсько-Білоруська, Українсько-Іранська, Українсько-Китайська, Українсько-Словенська ділові ради. «Бізнес по всьому світу структурований через об’єднання. Представники ТПП України за кордоном є голосом бізнесу, відкриваючи доступ до органів влади, зарубіжних палат, місцевих підприємств і бізнес-суспільства. Вони мають статус і  авторитет у країні представництва, досвід роботи з місцевими компаніям», – підкреслив президент ТПП України Геннадій Чижиков.  
Найбагатшим міністром в українському уряді й надалі залишається виконувач обов’язків очільника МОЗ Уляна Супрун. Задекларований нею статок, зріс у 2016 році на 8 мільйонів і склав 70 мільйонів гривень. Прем’єр Володимир Гройсман, міністр юстиції Павло Петренко і міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик – також серед найбагатших членів уряду. Їхні статки вимірюються у 69,3; 47,3 та 35,4 мільйонів гривень відповідно.
Українська діаспора закордоння здатна допомогти вітчизняним підприємцям у поширенні інформації про їх товар, установленні перших ділових контактів, а також зменшенні початкових витрат при виході на канадський ринок. Як експортувати на різні ринки, використовуючи торговельні преференції на свою користь, обговорили під час експортно-імпортної панелі на Першому бізнес-форумі української діаспори та закордонних друзів України, що пройшов у ТПП України. У першому кварталі 2017 року зафіксовано значний приріст вітчизняного експорту (+34%). Частка прямих іноземних інвестиції в Україну, станом на 1 січня 2017 року, – 37,7 млрд дол. США. Статистика свідчить, що за останні кілька років збільшились обсяги і кількість компаній, які експортують або…
Насправді ця подія настільки непересічна, що значення її ми усвідомимо лише через деякий час. За рішенням суду до бюджету вже стягнено 40 млрд грн. Для порівняння  цьогорічний бюджет Збройних сил України в умовах війни на Донбасі складає 64 мільярди гривень. Спеціальна конфіскація за рішенням суду готувалася в умовах підвищеної секретності. Про неї знало ледве десятеро людей. Причина в тому, що спроба провести закон про спецконфіскацію у Верховній Раді наразилась на озлоблений і затятий опір з боку Опозиційного блоку та «Батьківщини». До речі, одним з найбільших критиків законопроекту став Сергій Власенко, найближчий соратник та адвокат Юлії Тимошенко.
Бізнесмени України та діаспори з 15 країн світу вперше за 25 років одержали змогу встановити прямі контакти та обговорити можливості співпраці. Діаспора здатна забезпечити ефективну допомогу в залученні прямих іноземних інвестицій, сучасних технологій, інновацій та великих міжнародних компаній працювати в Україні. Форум створив нові можливості для подальшого втілення заходів з диверсифікації українського експорту та надання практичної допомоги малому і середньому бізнесу під час здійснення експортно-імпортних операцій.
В рамках акції «Папа для України», започаткованої рік тому Папою Франциском, в Україні вже реалізується понад 60 різних проектів гуманітарної допомоги, які охоплюють різні сектори: медицину, продукти харчування, засоби гігієни та одяг, відновлення пошкодженого житла та допомога в утепленні житлових приміщень, які залишились без газу і опалення.