Німеччина та Італія надали майже €4 млн на продукти для українців у зоні війни

Monday, 20 February 2017 09:11
породы собак

Всесвітня Продовольча Програма ООН (ВПП), найбільша організація, яка бореться з голодом, протягом 2017 року продовжить надання продовольчої допомоги 220,000 людей, що постраждали в  результаті конфлікту на сході України, поступово підтримуючи діяльність щодо раннього відновлення.

Уряд Німеччини та Італії першими підтримали діяльність ВПП в Україні і вже надали цього року 3 млн євро та 0,7 млн євро відповідно. Про це VIDIA повідомили у прес-службі ВПП.

У той же час ВПП терміново необхідно більш ніж 30 млн дол. США, щоб забезпечити людей на сході України, які постраждали у результаті конфлікту, необхідною продовольчою допомогою до грудня 2017 року.

 

Через близько 3 роки з початку конфлікту, ситуація в області безпеки на сході України залишається напруженою. За оцінками, 3,1 мільйона людей потребують гуманітарної допомоги, і жителі України продовжують відчувати негативні наслідки конфлікту. Обстріли з обох сторін у багатьох гарячих точках вздовж лінії розмежування продовжують загрожувати життю мирного населення.

 

«Ситуація ускладнюється оскільки ціни зростають досить швидко в порівнянні з доходом, що обмежує здатність населення дозволити собі продукти харчування, які воно потребує,— зазначила представник ВПП в Україні Дорте Еллехаммер. — Ціни на продовольство зростають в той час, як дохід сімей перебуває під впливом безробіття, в результаті чого багато сімей змушені вдаватися до альтернативних негативних стратегій виживання в умовах економічної нестабільності».

 

У 2017 році, ВПП продовжить забезпечувати продовольчими наборами 70,000 уразливих жителів, потреби яких є найбільш високими. Продовольча допомога ВПП розрахована на підтримку літніх людей, сімей з одним годувальником, людей з хронічними захворюваннями та інвалідністю, а також на тих, хто не отримує гуманітарну допомогу в будь-який інший формі. По мірі продовження конфлікту, українці стали ще більш уразливими через те, що соціальних виплат недостатньо для покриття продовольчих та витрат на проживання.

 

ВПП буде продовжувати розвивати систему надання продовольчої допомоги шляхом грошових переказів та продуктових ваучерів, де це можливо, в залежності від наявності необхідних ринкових умов і фінансових установ.

 

Протягом весни і літа, ВПП і її партнери здійснюватимуть невеликі проекти раннього відновлення, націлені на підвищення рівня життя домогосподарств, підвищення доходів, диверсифікацію культур і відновлення виробничих фондів.

 

«Якщо не вживати середньо- і довгострокових заходів відновлення засобів до існування, все більше людей будуть потребувати гуманітарної допомоги в найближчі місяці і роки», — зазначила Дорте Еллехаммер.

 

Близько 150,000 людей, рівень продовольчої захищеності яких був визначений як середній (мається на увазі, що вони відчувають труднощі у забезпеченні себе достатньою кількістю їжі на щоденній основі), будуть отримувати продовольчу допомогу і в той же час залучені до участі в тренінгах та діяльності з раннього відновлення , які будуть адаптовані до місцевих умов і основані на наявних фінансових ресурсах.

 

З листопада 2014 року, ВПП в Україні надає допомогу внутрішньо переміщеним особам, людям, які повертаються на місця свого постійного проживання, а також жителям східної України, за допомогою надання їм продуктових наборів, розрахованих на покриття продовольчих потреб протягом місяця,  а також ваучерів та грошових переказів на покупку продуктів харчування. На сьогоднішній день, близько 850,000 вразливих людей, які постраждали у результаті конфлікту, отримали продовольчу допомогу ВПП, не зважаючи на триваючий конфлікт і нестабільну ситуацію у сфері безпеки, що обмежує рух гуманітарних співробітників.

шаблоны joomla порталы