Безвіз не призведе до зростання трудової міграції. Для роботи й далі треба дозвіл і візу, – експерт

Thursday, 13 April 2017 09:13
породы собак

Отримання Україною безвізового режиму з ЄС не призведе до значного збільшення трудової міграції, адже щоб працювати в країнах Євросоюзу українцям, як і раніше, потрібна буде робоча віза і дозвіл на роботу. Про це 12 квітня на прес-конференції у Львові заявив політолог-міжнародник Максим Детинченко, пише ЗІК.

Він нагадав, що біометричний паспорт даватиме право перебувати без візи у Шенгенській зоні максимум 90 днів протягом півроку. Разом із тим експерт зазначив, що якщо зросте кількість осіб, які намагатимуться нелегально виїхати на роботу в ЄС, це погіршить статистику для України, однак він не вважає, що такої проблеми справді варто очікувати.

Максим Детинченко також висловив думку, що після отримання безвізу може зменшитися потік туристів на південь України, адже тепер українцям буде вигідніше поїхати відпочивати, наприклад у Болгарію. Крім того, це може стати мінусом для львівського аеропорту, адже тепер дешевшим може виявитися поїхати у польський Жешув, а звідти вже летіти лоукостерами. Водночас експерт прогнозує, що в Україні побільшає автомобілів на польських номерах.

 

Юрист Володимир Гончаров розповів про те, які документи можуть вимагати в українців на кордоні після отримання безвізового режиму. За його словами, досвід Молдови, яка отримала безвіз раніше, засвідчує, що в 90 % людей узагалі нічого не вимагали, окрім біометричного паспорта.

 

Разом із тим, у кожної країни Євросоюзу своє законодавство, і вимоги можуть дещо відрізнятися. Зокрема, за словами юриста, прикордонник може запитати, приміром, чи має людина зворотній квиток, щоб довести, що вона не збирається перебувати у Шенгенській зоні більше як 90 днів. Якщо ж людина подорожує на власній машині, це питання відпадає. З іншого боку, на кордоні можуть поцікавитися, чи має людина де зупинитися. Тому варто мати бронювання готелю. Помічним може бути і запрошення на якийсь захід. Слід також пам’ятати, що без медичної страховки можуть не пустити в країни ЄС

 

 

«Стосовно фінансового стану, то немає загальноєвропейської вимоги, скільки у вас має бути грошей при собі», – зазначив Володимир Гончаров. До прикладу, за його словами, у Польщі це 300 злотих на чотири дні, тоді як Чехія взагалі не вимагає готівкових коштів – достатньо лише мати кредитку.

 

Володимир Гончаров зазначив також, що отримання безвізового режиму полегшує життя насправді невеликому сегменту українців. «Ті, хто їздив із шенгенськими візами, і далі будуть їздити. У більшості наразі немає таких фінансових можливостей», – сказав він.

 

Максим Детинченко, своєю чергою, зазначив, що безвізовий режим має насамперед велике політичне значення. «Європа буде шантажувати українську владу можливістю закрити безвіз. Надіюсь, це буде стимулом для того, щоб рухатися вперед і проводити реформи», – сказав він.

 

Нагадаємо, 6 квітня Європейський парламент проголосував за надання безвізового режиму з ЄС для громадян України. Це рішення підтримав 521 депутат ЄП.

 

Після голосування в Європарламенті український безвіз мають схвалити у Раді ЄС. Очікується, що безвіз для України фактично може набути чинності на початку червня.

Last modified on Thursday, 13 April 2017 09:18
шаблоны joomla порталы