Золтан Хорват про коливання євро та бізнес в Україні

Thursday, 23 August 2018 12:28
породы собак

Співпраця України і Угорщини в останні роки відрізнялася стабільністю. Наша країна є важливим торговим партнером Угорщини. При цьому, товарообіг між державами в останні роки скоротився, проте причиною тому стала війна на Сході України, а не небажання співпрацювати.

Про те, що потрібно для зміцнення українсько-угорських експортно-імпортних відносин, коливання курсу євро в Європі та інвестиції в Україну міжнародному порталу Світове Українство розповів угорський бізнесмен, власник консалтингової компанії East West Mentor, представник Торгово-Промислової Палати України в Угорщині Золтан Хорват. 

 

Про експортно-імпортні відносини України та Угорщини

 

Зовнішньоекономічна діяльність є однією з основних форм економічних відносин України з іноземними державами. Вона відіграє значну роль у підвищенні економічного добробуту держави, поліпшенні рівня життя населення і зміцненні положення держави на світовій арені.   

 

“Експортно-імпортні операції як складова частина зовнішньої торгівлі є найважливішим джерелом одержання прибутку окремим підприємством і державою в цілому, - наголошує пан Золтан. –   Україна – величезна та дуже гарна країна з надзвичайно привітними людьми.

 

В основному світова тенденція – яка помічається і в Україні і в Угорщині – це значний ріст вимог щодо якості послуг та продукції. Попит на вироблену з якісної сировини та з відповідним професіоналізмом продукцію росте як в експортному, так і в імпортному відношенні.  

 

Між Україною та Угорщиною не лише існують,а дієво працюютьта розвиваються бізнес-відносини.  

 

У перші два місяці 2018 р. товарообіг склав 483,6 млн. дол. США, з них український експорт – 286,5 млн. дол. США, імпорт з Угорщини– 197,1 млн. дол. США  

 

Показники зовнішньої торгівлі товарами між Україною та Угорщиною за даними Державної служби статистики України, млн. дол. США 

Показники  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2017/2016 

 

(+/-;%) 

Товарообіг  2669,8  2957,5  2973,9  2518,3  1855,1  2478,8  133,6 
Експорт  1510,2  1556,9  1509,9  909,7  1053,1  1326,4  126,0 
Імпорт  1159,6  1400,5  1464,0  1608,6  802,0  1152,4  143,7 
Сальдо  350,6  156,4  45,9  698,9  251,1  174,0   

 

В той же час відносини між двома країнами наповнені спірними питаннями. Протягом останнього періоду виникають все новіші проблематичні питання, які можна було б вирішити відповідною комунікацією,  стратегічними діалогами та готовністю до конструктивної співпраці. 

 

Крім політичних недорозумінь між Києвом та Будапештом, необхідно вирішити і питання комерційних відносин між двомакраїнами та проблематику не завершених інфраструктурнихпроектів.  

 

Я переконаний, що як українські так і угорські бізнесмени маютьнеабияке бажання та готовність до більш тісної співпраці. Тим більше, що обидві країни мають на це відповідні можливості… Я вважаю, що для того, щоб все це налагодити та реалізуватинеобхіно більше конмунікації. Нам потрібно краще знати один одного. Бізнесмени мають знати, що їхні інвестиції в безпеці, щобвони бачили перспективу і мали можливість будувати плани про майбутні бізнес проекти. Якщо вдасться створити та гарантувати таку безпеку, співпраця буде більш тісною. Саме тому нещодавно в Україн разом із моєю партнеркою Ганною Крисюк ми відкрили українське представництво нашої компанії East West Mentor UA і віримо у взаємовигідну співпрацю українського і угорського бізнесу». 

 

 

Про коливання курсу Євро в Україні та Європі.

 

Останнім часом в Україні можна часто спостерігати коливання курсу Євро, але тепер зміни курсу валют розпочались і в Європі. 

 

«При реалізації міжнародних бізнес проектів курс валюти завжди грає дуже важливу роль. Це характерно і українсько-угорським діловим та комерційним стосункам. Міжнародні угоди укладаються не в національній валюті, а зазвичай – в Євро або доларах США. Але ми не повинні забути і про те, що продукція, що є предметом угоди, рано чи пізно потрапить до кінцевого споживача, який розраховуватиметься за неї в національній валюті, - говорить Золтан Хорват. - Є кілька можливостей уникнення ризиків, що випливають з коливання курсу національних валют до Євро або до долара США. За їх допомогою можна вирахувати курс у середній або довгостроковій перспективі. Таким чином експортно-імпортну торгівлю можна прив’язати до фіксованого курсу. Одною з таких можливостей є банківська послуга «Treasury».

 

Про інвестиції європейських компаній в українську економіку

 

Економіка України перебуває в складній економічній ситуації, яка зберігає тенденції до погіршення внаслідок продовження агресивної політики Російської Федерації, окупації Криму і військових операцій на сході України.  Важливу роль у створенні сприятливих умов для розвитку української економіки відіграють іноземні інвестиції.

 

 

На думку Золтана Хорвата, угорським бізнесменам завжди варто бути відкритими до любих бізнес можливостей. Але для всіх бізнесменів важливо знати, що їхня інвестиція в безпеці, щоб бути спокійним та переконаним в рентабельності своїх інвестицій. При наявності таких умов, перед інвесторами стоїть лише одне завдання – вибрати відповідну галузь:

 

«Залучення іноземних інвестицій дає змогу країні-реципієнту отримати ряд вигод, основними з яких є поліпшення платіжного балансу; трансфер новітніх технологій та ноу-хау; комплексне використання ресурсів; розвиток експортного потенціалу і зниження рівня залежності від імпорту; досягнення соціально-економічного ефекту (підвищення рівня зайнятості, розбудова соціальної інфраструктури тощо).

 

Таким чином, розглядаючи вплив іноземного інвестування на економіку країни-реципієнта, можна зробити висновок, що залучення прямих іноземних інвестицій в економіку України несе значні переваги. Це підтверджує досвід багатьох країн Центральної та Східної Європи. А для запобігання негативних моментів, даний процес потребує відпрацювання регулюючого механізму, завдяки якому іноземне інвестування стане взаємовигідним».

 

Для Міжнародного порталу Світове Українство

Last modified on Thursday, 23 August 2018 13:06
шаблоны joomla порталы