У Дніпрі на найвищому рівні пройшов Форум української молоді діаспори. ВІДЕО

Tuesday, 05 September 2017 13:19
породы собак

З 21 по 26 серпня цього року у місті Дніпро з ініціативи Світового конгресу українських молодіжних організацій та за активної підтримки Міністерства молоді та спорту України, міського голови Дніпра Бориса Філатова,  Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Дніпропетровської обласної ради, Дніпровської міської ради  та міжфракційного депутатського об’єднання «Співпраця: Україна-Діаспора» проходив грандіозний щорічний Форум української молоді діаспори «Дніпро 2017».

Участь у Форумі взяли близько 1000 представників місцевої української молоді та молоді діаспори з 30 країн світу, які впродовж тижня презентували свою діяльність, налагоджували партнерство для подальшої співпраці в грантових проектах та підписали близько 30 угод про співпрацю між собою та з МФО «Співпраця: Україна-діаспора», яку очолює  НДУ Дмитро Лубінець.

 

В рамках урочистостей з нагоди Дня незалежності України учасники форуму брали активну участь в офіційних державних заходах, долучились до підведення підсумків реалізованого в 50 країнах світу міжнародного флешмобу «Тризуб – це Україна» та привітали в прямому ефірі у 30 країнах світу всіх українців з Днем незалежності.

 

«До цієї акції приєдналася українська діаспора. А загалом люди у 50 країнах світу виходили на вулиці з українською символікою, а саме – з тризубом. В Україні цей флешмоб підтримали народні депутати, міністерства, обласні та міські адміністрації. Тож ми вирішили: якщо наразі до Дніпра приїхали українці з 30 країн світу, це чудова нагода завершити флешмоб саме тут», – сказав депутат Верховної Ради України, голова міжфракційного об'єднання депутатів «Співпраця: Україна – діаспора» Дмитро Лубінець.

 

 

Запам’ятається усім учасникам, гостям та жителям Дніпра і рекордний для України 23-х метровий національний стяг, розмальований петриківським орнаментом. Рекорд зафіксували представники Книги рекордів України та запропонували ініціаторам замахнутися і на рекорд Гіннеса. Величезне шовкове полотно підготували заздалегідь. Майбутній прапор-рекордсмен простояв просто неба цілу ніч. Розмальовувати полотно почали о 8 ранку. За три години роботи до акції долучилися понад тисячу містян. До них приєдналися й учасники Форуму української молоді діаспори.

 

«Такі заходи потрібні для зміцнення позитивного іміджу України у світі, а також для консолідації світового українства. Петриківський розпис – це український бренд. І українці за кордоном цим пишаються», – сказав президент Світового конгресу українських молодіжних організацій, очільник Україно-сербської торгово-промислової палати Мирослав Гочак.

 

 

Ініціативу проведення форуму талановитої молоді з України і діаспори підтримали почесні гості з різних країн світу – Держсекретар Міністерства з питань демографії, сім’ї, молоді та соцполітики Республіки Хорватії Марін Стрмота, Надзвичайний і Повноважний Посол республіки Македонія в Україні Столе Змейкоскі, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Сербія в Україні Раде Булатович, представник Посольства Афганістану Юзеф Шинварі, представниця української громади в Угорському парламенті, 1-й заступник президента СКУ, президент ЄКУ Ярослава Хортяні, заступник президента СКУ Валерій Семененко, президент Іспано-Української Торгової Палати для розвитку Михайло Петруняк, представник Союзу русинів-українців Словацької Республіки Віктор Бандурчин та багато інших. Серед українських почесних гостей свою вагому підтримку надали та особисто взяли участь у форумі Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, голова міжфракційного об’єднання депутатів Верховної ради України «Співпраця: Україна-Діаспора» Дмитро Лубінець, заступник міністра молоді та  спорту України Олександр  Ярема, Державний секретар міністерства інформаційної політики України Артем Біденко та депутат Верховної ради України Олег Барна.

 

Під час форуму учасниками з України та закордону було згенеровано багато цікавих ідей, заходів, проектів, що в майбутньому дасть можливість більш грунтовніше формувати позитивний імідж України в світі, налагоджувати тісну співпрацю з різними світовими інституціями, розвивати та підсилювати діяльність світового українства, а також надавати різновекторну допомогу в зону АТО.

 

Координатор форуму ФУМД «Дніпро2017» Ганна Крисюк висловила слова вдячності організатору форуму СКУМО та всім тим, за чиєї підтримки цей форум відбувся на найвищому професійному рівні – Міністерству молоді та спорту України, міському голові Дніпра Борису Філатову, Дніпропетровській обласній адміністрації та Дніпропетровській обласній раді, МФО «Співпраця: Україна-діаспора», ГС «Промінь Україна», ГО «Світове українство», журналу «БізнесWoman», а також меценатам Ларисі Дахно, Розалії Кобилянській, Аліні Скомороховій, Віктору Козачку та всім учасникам форуму.

 

Last modified on Tuesday, 12 September 2017 15:19
шаблоны joomla порталы