Лілія Гриневич зустрілась з керівниками українських культурно-освітніх центрів Португалії

Thursday, 27 October 2016 08:27
породы собак

Українські культурно-освітні центри відіграють важливу роль, підтримуючи зв’язок закордонних українських громад з Батьківщиною, тому дуже важливо, щоб у Португалії було врегульовано їхній юридичний статус. Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на зустрічі з представниками українських громадських організацій у Португалії та керівниками українських культурно-освітніх центрів.

Зустріч проходила в рамках робочої поїздки Лілії Гриневич до Португалії, де вона також виступила з доповіддю на тему «Українське шкільництво за кордоном» у рамках форуму, що був присвячений розвитку суспільного життя новітніх українських мігрантів в Європі.

Урегулювання питань щодо юридичного статусу – дійсно важливе для якісного функціонування українських культурно-освітніх центрів. Наразі вони функціонують при українських громадських організаціях тому, з юридичної точки зору, можуть вважатися оформленими неналежним чином.

 

Також у рамках обговорення порушувалося питання розвитку та поширення української мови в Україні та в середовищі українських громад. Зокрема, представники українських громадських організацій у Португалії зауважили, що навіть після переїзду з Батьківщини діти продовжують спілкуватися російською, а не українською мовою в середовищі громади.

 

Міністр наголосила, що наразі існує лише один вид навчальних програм для українських дітей за кордоном. Ці програми передбачають ґрунтовну підготовку дітей для їхнього подальшого вступу в українські виші. Але зараз цього механізму недостатньо – потрібно розробити навчальні програми, які були б орієнтовані на всіх українських дітей за кордоном і без додаткового навантаження давали  дітям українську культурну компоненту.

 

«Якщо українські діти не планують вступати до українського університету, тоді найбільше завдання для нас – зберегти їхню українську ідентичність і в іншомовному середовищі дати потрібний їм український освітній компонент. Це охоплюватиме знання з української мови, історії України, культури України. Це – завдання, яке мусить бути вирішеним найближчим часом», – пояснила Лілія Гриневич.

 

Вона також підкреслила, що, попри всі побоювання, динаміка використання української мови в освітянській сфері покращується.

 

У зустрічі з представниками українських громадських організацій у Португалії та керівниками українських культурно-освітніх центрів також взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Португальській Республіці Інна Огнівець, начальник УЗУЕД МЗС України Лариса Дір та представник Світового Конгресу Українців Галина Сенчук. GU

шаблоны joomla порталы