Відбулося перше засідання міжфракційного об’єднання «Співпраця: Україна - Діаспора». Відео+Фото

Friday, 10 February 2017 12:44
породы собак

У парламенті презентоване нове міжфракційне об’єднання «Співпраця Україна - Діаспора». Про це, під час брифінгу у Верховній Раді, заявили народні депутати Дмитро Лубінець, Віктор Кривенко, Ірина Суслова, Віктор Шевченко, Олег Барна та інші депутати, які увійшли до складу МФО.

Мета об’єднання  – сприяти взаємодії між українцями та представниками діаспори у різних сферах: освіта, наука, культура, побудова громадянського суспільства, розвиток молоді та налагодження міждержавних торгових відносин.

«На кожному з цих шляхів українська діаспора стане нашим надійним дружнім провідником. Саме вона здатна вплинути на ставлення своїх держав до України, на зростання її авторитету у світі, на інвестиційну привабливість країни, на лобіювання наших національних інтересів. Закликаю колег парламентарів долучатися до нашої ініціативи й своєю працею робити внесок в налагодження плідних стосунків із зарубіжними українцями. До МФО «Співпраця Україна – діаспора» увійшли молоді  депутати, які працюють перший раз в цьому скликанні, які активно займаються проблематикою як всередині нашої держави, так і активно співпрацюють з української діаспорою. Ми створили це міжфракційне об’єднання разом зі Світовим конгресом українських молодіжних організацій», – зауважив голова об’єднання, нардеп Дмитро Лубінець.

 

  

 

Опісля брифінгу відбулося перше засідання міжфракційного об’єднання «Співпраця Україна - Діаспора», під час якого президент СКУМО Мирослав Гочак презентував народним обранцям роботу організації за попередній рік, розповів про заходи та проекти у цьому році та запросив усіх активно долучитись до організації та проведення цьогорічного форуму української молоді діаспори «Дніпро 2017». Також учасники засідання обговорили питання підтримки української діаспори на державному рівні, організації Міжнародного молодіжного табору в Україні та можливість запуску програми стажування молодих представників української діаспори в органах державної влади України.

 

 

Учасники зустрічі погодились, що потрібно більш активніше підтримувати і налагоджувати якісну співпрацю з діаспорою. Ефективність цієї співпраці вимірюється, в тому числі, і кількістю подорожей українських дітей із зони АТО до європейських країн, щоб вони могли на власні очі побачити, що нас там чекають, для інтеграції дітей з Донбасу до європейських цінностей. У свою чергу, Україна повинна співпрацювати з діаспорою не лише з простягнутою рукою, а й зі свого боку фінансувати заходи.

 

 

«Ми щиро вдячні за міжнародний соціальний проект «Діти просять миру» засновнику громадської спілки «Промінь Україна» Дмитру Банаху. Це фактично перший спільний соціальний проект з українською діаспорою, який має активну підтримку з боку міністерства закордонних справ, міністерства молоді та спорту України, депутатського корпусу та СКУМО. Завдяки цьому проекту талановиті українські діти, в тому числі і з зони АТО, мають можливість побачити світ, презентувати свої таланти та Україну», – зазначив перший заступник президента СКУМО Дмитро Лєкарцев.

 

Загалом, учасники дійшли висновку, що повинні використати також і весь потенціал української молоді, студентів, які навчаються за кордоном, а також потенціал дорослої діаспори. Бо тільки спільними зусиллями стане можливо подолати будь-які труднощі і зробити багато на благо України.

Last modified on Friday, 10 February 2017 13:13
шаблоны joomla порталы