У Івано-Франківську підбили підсумки міжнародного дитячого табору за мир

Tuesday, 22 August 2017 20:04
породы собак

Вони об’їздили півсвіту, а зупинилися в Івано-Франківську, де вперше відбувся Міжнародний дитячий табір миру. Він об’єднав дітей із зони АТО та з українських діаспор Греції, Чехії і Молдови.

Таким, кажуть організатори, є логічне завершення довготривалого проекту «Діти просять миру». Це – міжнародна ініціатива, втілена в життя активістами громадської спілки «Промінь Україна». Підтримали проект Міністерстов закордонних справ України, Міністерство молоді та спорту України Світовий конгрес українських молодіжних організацій та народний депутат України Дмитро Лубінець.. І все задля того, щоби відновити мир в нашій державі та підтримати обдарованих дітей із зони АТО.

Так, упродовж року школярі, які живуть у містах і селах, де нині точиться війна, побували в дванадцяти країнах світу. Зокрема, у Грузії, Греції, Італії, Угорщині, Словенії, Хорватії, Молдові, Чехії, Австрії, Бельгії, Румунії та Польщі. Чи не в кожній країні хлопці й дівчата відвідували зовсім недитячі установи, як от НАТО, Європарламент і осередки української діаспори. Там дорослі  уважно слухали маленьких гостей, які щиро ділилися пережитим.

 


 

Усі учасники проекту знову зустрілися у столиці Прикарпаття, у таборі миру, аби бодай на кілька днів забути, що таке війна, і знову повернутися в безтурботне дитинство.

 

Організатори влаштували для юних гостей безліч цікавих заходів. А розпочалося все зі знайомства з Івано-Франківськом. Міська Ратуша, музеї, парки й захопливі прогулянки затишними вуличками неабияк вразили маленьких посланців миру.

 

Другий день у міжнародному таборі розпочався з лекції про історію української мови. Діти зрозуміли, що без мови, як і без сонця чи повітря, людина не може існувати, а зречення від неї може обернутися великим нещастям для цілого народу.

 

А далі на учасників чекали неймовірні карпатські краєвиди, екскурсія до Яремчанського водоспаду, славнозвісний музей Писанки, що в Коломиї, та Манявський скит. Тут діти гуртом молилися за мир в Україні та просили здоров'я для рідних і близьких.

 

А з яким захопленням хлопці й дівчата брали участь у майстер-класах народних умільців Прикарпаття! Ляльки-мотанки, якими колись бавилися діти і які виконували роль оберегів, тепер є чи не в кожного учасника табору.  Вишивали. Ліпили пузаті вареники.

 

А от найвідповідальнішим виявився останній день, адже хлопці й дівчата написати спільну резолюцію. На великому аркуші кожен учасник табору занотував свої найзаповітніші побажання та мрії. Діти просили дорослих знайти спільну мову й зробити усе, аби і в Україні, і в цілому світі припинилися війни й запанував мир.

 

Зібравши усі побажання дітлахів, організатори Міжнародного табору миру проголосили дитячу резолюцію. Діти попросили розіслати цей документ усім дорослим, які ухвалюють важливі державні рішення.

 

 

ВОНИ ЗА МИР

 

Михайло Качмарик (14 років, м. Волноваха)

Ніхто не хоче, ні я, ні діти з інших країн, не хочемо, щоб вбивали наших батьків. І тому я мрію, щоб ми росли у мирі. А для цього нам потрібно докласти великих зусиль.

 

Єлизавета Перебайло (11 років, с. Микільське, Донецька обл.)

Я ніколи не думала, що буде війна. Пам’ятаю свою фотографію, де я зовсім маленька бігаю по травичці, і там я дуже щаслива. А зараз я бачу війну і мені  страшно…

 

Вікторія Крячун (11 років, м. Волноваха)

Я сиділа в підвалі у бабусі, коли стріляли.  І я це чула і бачила… А тому понад усе я хочу, щоб наша країна була мирна, незалежна. Це насправді таке дуже велике прохання до політиків. До усіх дорослих. 

 

Організатори табору висловлюють щирі слова вдячності партнерам табору – народному депутату України Дмитру Лубінцю, Міністерству молоді та спорту України, Івано-Франківській ОДА, Івано-Франківській обласній раді, СКУМО, Івано-Франківському академічному ліцею-інтернату, ТОВ «Тін Імпекс», Івано-Франківському хлібокомбінату «Цар Хліб», нічному клубу «Ельдорадо», відпочинковому комплексу «Ведмежа гора», БФ «Я - Волноваха», ГО «Промінь ІФ», ГО «Промінь Волноваха», кредитній спілці «Прикарпаття», Манявському Хресто-Воздвиженському чоловічому монастирю, театру кіно «Люм’єр», ПП Віктору Козачку, директору «Євро Транс Клас 1» Василю Пнівчуку, Бабутному комплексу «Горинич», Патрульній поліції Івано-Франківська, сім’ї Чаплінських,  БФ «Україна з любов’ю», журналу БізнесWoman, міжнародному порталу Світове Українство та усім іншим,  хто активно долучився до організації та проведення міжнародного дитячого табору за мир.

Last modified on Wednesday, 06 September 2017 21:37
шаблоны joomla порталы