Оксана Продан: "Я завжди працюю заради результату"

Friday, 22 April 2016 10:26
породы собак

Оксана Продан, народний депутат, голова Всеукраїнського об’єднання малого і середнього бізнесу «Фортеця» 

Пані Оксано, яким основним профілем роботи Ви займаєтесь зараз та як розпочалась Ваша підприємницька діяльність?

 

Сьогодні я працюю в двох іпостасях – народного депутата та голови Всеукраїнського об’єднання малого і середнього бізнесу «Фортеця», хоча насправді продовжую робити те, чим займалася останні десять років.

 

Борюся за створення умов для розвитку підприємництва та української економіки, захищаю людей від недобросовісних дій чиновників,  прибираю  корупційні лазівки в законах.  Весь минулий рік виправляла помилки, допущені так званою «податковою реформою» 2014 року, а також напрацьовувала необхідні зміни в податковій системи для прозорості адміністрування податків.

 

Останнім часом багато уваги приділяю місцевому самоврядуванню. Наприкінці 2014 року разом зі своїми колегами, вихідцями з Чернівецької області, створили міжфракційне депутатське об’єднання «Буковина». Допомагаємо реалізовувати регіональні проекти, просуваємо власні. Вже є перші вагомі результати. Зокрема, в минулому році вдалося домогтися включення Чернівецької області в перелік чотирьох експериментальних регіонів, в яких надлишкові доходи митниці направляються на ремонт доріг. Як результат – область додатково отримала 34 млн. грн. від митниці тільки у 2015 році, а ще 22 млн. грн. з коштів, виділених на Карпатський Єврорегіон. Більше того, в бюджеті на 2016 рік кошти від митниць залишились на фінансування доріг в нашій області, але вже не однієї, а визначених на рівні області.

Що це дало області? Нові можливості для туризму, створення підприємств, залучення інвестицій. Але ми не збираємося зупинятися на досягнутому. Для мене Буковина залишається рідним краєм, я тут народилася, виросла, отримала освіту, розпочинала власну справу в сфері транспортних перевезень. Переконана, що жителі Чернівецької області, як і всіх інших українських регіонів, заслуговують на краще життя. Над цим і працюю.

 

Ви були членом громадської ради при Державній митній службі України. Чи впливала громадськість на діяльність митної служби?

 

Я починала колись свою трудову діяльність на автотранспортному підприємстві, яке серед іншого займалось і міжнародними вантажними перевезеннями. То ж питання діяльності митниці я, як економіст підприємства, а згодом і юрист, знаю з практичної точки зору. Тоді, у 2005 році, ми почали багато процесів забезпечення прозорості роботи митниці, але багато прийнятих тоді рішень знівельовані та не працюють і сьогодні. Тоді, після Помаранчевої революції, більшість громадян чекали дива від чиновників, і я та мої колеги по громадській роботі ще тоді взялися діяти.

 

Працюючи в напрямку захисту підприємницької діяльності, Ви дуже часто виступаєте на захист малого та середнього бізнесу. Які є напрацювання?

 

В минулому році нам вдалося відстояти спрощену систему оподаткування, спростити адміністрування касових апаратів, зменшити можливість рейдерства юридичних осіб та зробити багато-багато іншого. Нарешті був зменшений податковий тиск на заробітну плату. І хоча ставка єдиного соціального внеску знизилася до 22%, а не до 18,1%, як ми Всеукраїнським об’єднанням «Фортеця» пропонували ще у 2012 році, вже є перший результат. Загалом напрацювань дуже багато.

Сподіваюся, в цьому році вдасться домогтися прийняття закону про зміну системи регулювання економіки.  Це значно спростить процедуру видачі дозвільних документів, яка сьогодні є корупційною і непрозорою. Озвучу лише одна цифру – видача дозвільних документів регулюється більше, ніж 90 законами і ще більшою кількістю різноманітних постанов та інструкцій, частина з яких видані ще в УРСР. Можете уявити, скільки часу потрібно, щоб розібратися у всіх нюансах? А якщо це невелике підприємство, власник якого не має коштів на великий штат юристів та інших спеціалістів? Це штучні бар’єри, зведені чиновниками головним чином для того, щоб продовжувати знімати корупційну ренту з економіки. Очевидно, що косметичними змінами таку систему не покращиш. Потрібне повне перезавантаження. Саме тому,  згідно нашому законопроекту рівно через 365 днів норми, які регулюють видачу дозвільних документів, втрачають силу. Відтак у Кабінету Міністрів та чиновників, які не хочуть залишитися без роботи, є лише один вихід – спільно з експертами та депутатами підготувати прозору, зрозумілу регуляторну систему і зробити це впродовж одного року.

 

Порівняно з іншими депутатами Вас часто запрошують на телебачення. Чому саме у Вас беруть коментарі про підприємництво – це пов’язано з особистими контактами чи з профілем Вашої діяльності?

 

Чому беруть коментарі, краще запитати у Ваших колег. Я лише роблю свою справу. Не перший рік. Так, як це бачу і згідно принципів, в які щиро вірю. Я завжди працюю заради результату, а не процесу, тому маю що розказати про конкретні рішення чи етапи до них.

 

У 2010 році відбувся Податковий Майдан, Ви з однодумцями створили Всеукраїнське об’єднання підприємців малого та середнього бізнесу «Фортеця». Чи діє зараз це об’єднання та наскільки є продуктивним?

 

Не просто діє, «Фортеця» зростає і робить багато важливих справ. В минулому році до нас приєдналися два регіональних об’єднання. Всього в лавах «Фортеці» 64 колективних членів. Ми об’єднуємо загалом  близько 100 тис. чоловік по всій Україні. В кінці січня ми з командою зібралися, підбили підсумки, визначили план роботи на 2016 рік. Якщо говорити про досягнення, то в першу чергу в минулому році нам вдалося відстояти спрощену систему оподаткування і захистити її від касових апаратів. За участі членів «Фортеці» було підготовлено 9 проектів законів, постанов та інших актів. Об’єднання делегувало шістьох своїх представників в громадські ради різних органів влади.

 

Рік був досить активним, але, на жаль, не тільки на створення умов для розвитку підприємництва та нових робочих місць, але й на захист існуючих можливостей для роботи.

 

Наскільки легко було перейти з бізнесу в політику? Розкажіть, будь ласка, більше про це.

 

Перехід з бізнесу до громадської роботи, а далі і в політику відбувався природно і поступово. У 2005 році на прохання підприємців, як юрист, я підготувала від їх імені звернення на Прем’єр-міністра Ю.Тимошенко з пропозиціями щодо реформування митниці, а їм запропонували ці пропозиції озвучити на зустрічі. Так я попала на засідання з Ю.Тимошенко, де озвучила своє бачення необхідних змін та отримала можливість як громадський діяч впливати на прийняття рішень різними органами центральної влади. Сім років активної громадської роботи і у 2012 році я була запрошена у список УДАРу на парламентських виборах.

 

Чи підтримують колеги по фракції Ваші ініціативи? Які проекти малого та середнього бізнесу уже діють?

 

Переважно, так. Хоча підтримки тільки колег по фракції недостатньо для того, щоб рішення було прийняте. Потрібно 226 голосів, а в нинішніх умовах це складне завдання. Переважна більшість законопроектів декілька разів виносяться на голосування і дуже часто вони ледь-ледь набирають достатню кількість голосів. З різних причин. Є фактор політичної боротьби. Є законопроекти, які ламають корупційні схеми, тоді включається шалений опір з боку зацікавлених осіб. Є протидія з боку Уряду. Замість того, щоб виконувати Коаліційну угоду, де чітко розписані всі кроки, Кабінет Міністрів дуже часто займається імпровізацією або ж прямо саботує реформи. 

 

Наведу приклад податкової реформи. Наприкінці грудня 2014 року Уряд шляхом тиску та шантажу змусив Парламент прийняти податкові зміни. Попри те, що вони прямо протирічили Коаліційній угоді, яка стала частиною урядової програми. Після цього ми рік  мінімізовували негативні наслідки від цих «реформаторських» ініціатив. Через рік, в грудні 2015 року Уряд спробував діяти за тією ж схемою – внести абсолютно сирий законопроект і шляхом маніпуляцій змусити за нього проголосувати. Але вдруге зробити це не вдалося.

 

Що стосується проектів, які вже діють, то я б відзначила введення особистої фінансової відповідальності чиновників, зміна умов виробництва продуктів харчування і вихід наших виробників на європейські ринки, збереження можливостей селян торгувати молочною та м’ясною продукцією, спрощення адміністрування касових апаратів, адаптація технічних регламентів та оцінок відповідності згідно європейських норм, зменшення ставки ЄСВ та інші.

 

Наскільки легко бути жінкою-політиком і водночас красиво виглядати?

 

Робити правильні і хороші речі завжди складніше,  ніж навпаки, незалежно від статті. Я завжди роблю свою роботу на 120% і отримую задоволення від того, що спростила життя невідомим мені, але від цього не менш важливим, людям, що створила умови чи можливості для самореалізації тим, хто хоче цього. Люблю цей світ, наших людей, то ж роблю все з любов’ю, а зовнішній вигляд є продовженням мого внутрішнього світу, формою самовираження. Тому питання, легко це чи ні, не стоїть. Це частина мого життя.

 

Джерело: "БізнесWoman"

Last modified on Friday, 19 August 2016 15:17
шаблоны joomla порталы