Прикарпатський суддя Юрій Бобров: Кожний чоловік повинен захищати свою Батьківщину!

Tuesday, 16 August 2016 07:11
породы собак

Юрій Бобров – суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду. В червні минулого року призваний по мобілізації у Збройні Сили України. Служив у одній із військових частин, яка виконувала бойові завдання на території Луганської області в зоні АТО. З вересня минулого року проходить службу у Командуванні сухопутних військ на посаді офіцера управління бойової підготовки. У грудні минулого року та протягом лютого – квітня 2016 року проходив військову службу в зоні АТО на території Донецької області.

Пане Юрію, для багатьох було дивно, що суддя такого високого рангу не відкуповувався, а гідно прийняв повістку і пішов служити. То у чому причина такого гідного поступку?

 

Нічого дивного. Таке моє рішення викликане обов’язком кожного мужчини захищати свою землю, свою сім’ю, свій народ, воно не було зумовлене будь-якими проблемами в роботі судді чи тому подібним. Повістка з Чернівецького міського військового комісаріату, де я перебував на обліку як офіцер запасу, мені прийшла десь у кінці квітня 2015 року, у травні я пройшов медкомісію у військкоматі,  до кінця червня завершив усі справи, які перебували в моєму провадженні  і лише тоді був призваний до лав Збройні Сили.

 

 Що мотивувало Вас у першу чергу прийняти таке рішення?

 

Мотивів мобілізуватись було декілька. В першу чергу, переконаний, що кожний чоловік повинен захищати свою Батьківщину. По-друге, я як суддя є державним службовцем, в минулому - офіцер, і завжди готовий стати на службі держави у питаннях її захисту і оборони. Тим більше, що певний досвід військової служби в мене є, адже до роботи суддею я служив офіцером у військових частинах 38-го армійського корпусу Західного оперативного командування Збройних Сил та в органах військової прокуратури.

 

Чи зустрічали ще когось із суддів під час служби у зоні АТО?

 

Насправді, військовий обов’язок зоні АТО виконувало і виконують доволі багато суддів. Назву лише кількох: колишній голова Галицького районного суду нашої області, а нині суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Клюба Василь Васильович, суддя Новоград-Волинського міськрайонного суду Олександр Коцюба, суддя господарського суду Харківської області Олександр Мамалуй, мої колеги з Івано-Франківського міського суду – Володимир Попович і Олег Шамотайло.  На посаді в оперативно-тактичному угрупованні «Донецьк» мене міняв також як і я призваний по мобілізації суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Володимир Мельник. В зоні АТО проходять службу багато інших суддів, просто ми стараємось не афішувати цього, бо кожен із нас виконує свою роботу і свій обов’язок.

 

А ось ці мобілізовані судді – вони мають якусь спеціалізовану підготовку чи вони виконують інші завдання, не пов’язані безпосередньо з веденням бойових дій?

 

Звичайно, частина суддів бере безпосередню участь у бойових операціях. Але, поряд з цим, нас використовують на адміністративно-юридичних посадах, в питаннях яких ми більш обізнані. До прикладу, з початку служби в зоні АТО в складі військової частини – польова пошта В2968 я брав безпосередню участь в бойових операціях, а уже після переведення мене у Командування Сухопутних військ - протягом трьох місяців виконував обов’язки помічника командира оперативно-тактичного групування «Донецьк» з правової роботи. Така сама ситуація і в інших.

 

Ваше відношення до прийнятих конституційних змін в частині правосуддя?

 

Я досить позитивно відношуся до прийнятих парламентом конституційних змін в частині правосуддя, які набувають чинності 30 вересня цього року. Звичайно – це крок вперед у формуванні незалежного і справедливого суду в нашій державі, суду, який на ділі буде захищати права громадян, а не олігархів і багатіїв, у якому кожен зможе добитися справедливого рішення. Судова влада повинна бути сильною, щоб мати можливість стояти на сторожі верховенства права і закону. Саме такою буде судова влада в Україні після імплементації цих конституційних змін. А що стосується прийнятого Верховною Радою України Закону «Про судоустрій і статус суддів», то у мене є багато критичних зауважень стосовно нього. Насамперед, окремі положення цього Закону уже суперечать прийнятим за кілька днів до нього змінам до Конституції України в частині правосуддя. Крім того, він прийнятий з порушення Регламенту Верховної Ради.

 

Коли на Вашу думку завершиться конфлікт на сході України?

 

Потрібно називати речі своїми іменами. Наразі – це війна, війна з російським агресором. Кожен день гинуть і отримують тяжкі  поранення кращі представники нашого народу. Нелегкі часи переживає України, але нам усім потрібно мобілізуватися заради майбутнього держави. Війна звершиться тоді, коли під юрисдикцію України будуть повернуті загарбані агресором території Донецької і Луганської областей та Автономна Республіка Крим. В тому, що це буде я переконаний абсолютно, але для цього потрібен час і нам усім слід не піддаватися на провокації ворога, проявити витримку і розум.   

 

Розмову вела Ганна Крисюк, Світове Українство

Last modified on Tuesday, 16 August 2016 07:29
шаблоны joomla порталы