Грігол Катамадзе: Я чекаю, коли українська жінка стане «руки в боки» і скаже своє вирішальне слово

Monday, 19 September 2016 11:33
породы собак

Грігол Катамадзе – грузинський дипломат. Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні. Народився 12 серпня 1961 у Кутаїсі. У 1985 закінчив Київський державний університет ім. Т. Г. Шевченка, факультет міжнародного права і міжнародних відносин. Кандидат юридичних наук. З 2009 по 2013 — Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні.

 

 

Розкажіть, будь ласка, як, здобувши юридичну освіту в Україні, Ви поїхали працювати до Грузії?

 

У мене була велика юнацька мрія: стати дипломатом. У 1985 році я закінчив факультет міжнародного права у Київському Національному університеті ім. Т.Шевченка. Перспективи потрапити до МЗС Грузії з багатьох причин не було, тому, по поверненню, я почав працювати на Тбіліському факультеті Московської школи МВС СРСР, яка потім стала Академією МВС Грузії.

 

Я щиро прагнув, щоб Грузія була незалежною, і навіть у своїй дисертації я намагався обґрунтувати правосуб’єктність Грузії як незалежної держави, яка тимчасово знаходиться у складі Радянського Союзу. Я захищав дисертацію в серпні 1991 року, коли якраз стався переворот, в республіках активізувався рух за вихід із Радянського Союзу, а ГКЧП погрожував за це суворим покаранням. Незадовго до захисту мені треба було розіслати автореферати, і я радився зі своїм керівником, професором Володимиром Будкевичем – що ж робити, у мене така тема, яка каратиметься законом, на що він мені відповів: «Розсилайте, Ви ж не в Москві захищаєтесь, а в Києві». Тож я 30 вересня 1991 року захистився, а у 1992 році пішов на роботу до Міністерства зовнішніх справ. І з тих пір уже 20 років займаюся дипломатією.

 

Ви тричі були Послом Грузії в Україні, який період Вам запам’ятався найбільше, що вдалося зробити для тісної співпраці Грузії та України?

 

Я не можу виокремити якийсь один період, оскільки всі вони були дуже насиченими. Коли мене призначили заступником Посла, і я приїхав до Києва облаштовувати посольство перед приїздом посла, тут взагалі нічого не було. Це був найтяжчий період, але він запам’ятався мені найбільше. На все посольство у нас був один комп’ютер, автомобіля не було взагалі, а перший офіс нам виділили завдяки Прем’єр-міністру Валерію Павловичу Пустовойтенку у готелі «Київ», що значно полегшувало нам роботу – поруч були всі адміністративні й урядові будівлі, а багато хто з депутатів жив у тому ж готелі.

 

У цей період зв’язки між нашими країнами практично були втрачені, не було ніякої комунікації. Посольство зробило тоді титанічні зусилля, щоб закласти фундамент двосторонніх відносин між Україною та Грузією. У квітні 1993 року ми підписали Договір про дружбу, співробітництво та взаємодопомогу, а до 1998 року підписали вже близько ста документів.

 

 Наскільки політика Грузії впливала на Вашу дипломатичну діяльність в Україні?

 

Я був призначений Послом з посади заступника Міністра оборони Грузії у жовтні 2000 р. У 2004 році Президентом став Міхеїл Саакашвілі, був змінений весь уряд, парламент, дипкорпус, але я залишився працювати послом. На мою роботу зміна влади ніяк не вплинула. Принципово важливо, щоб дипломатична служба була деполітизована і відстоювала інтереси своєї держави. Зрозуміло, що Посол представляє Президента, але перш за все дипломатичний представник представляє державу. Якщо ви подивитеся вірчу грамоту, яку вручає Посол Президенту країни акредитації, там написані слова: «Вірити усьому, що буде говорити ця особа від імені народу та держави». Це величезна відповідальність. Тому я завжди, відстоюючи інтереси Грузії, намагався робити так, щоб інтереси України були враховані.

 

Яким, на Вашу думку, є успішний бізнес в Україні, котрим можуть займатися жінки, та що для цього потрібно?   

 

Українські жінки – найсильніші у світі. Вони здатні вести будь-який бізнес, не кожен чоловік це зможе. Знаєте, я вже два роки чекаю, коли своє вирішальне слово скаже українська жінка – у всіх аспектах: політиці, економіці, у питаннях, що стосуються війни... Я думаю, що вже настав час, щоб українська жінка стала «руки в боки», і дуже скоро це трапиться.  

Last modified on Monday, 19 September 2016 11:46
шаблоны joomla порталы