Ребекка Гармс: «Для Європи Україна не ризик, а величезний шанс»

Monday, 26 June 2017 14:50
породы собак

Ребекка Гармс – відомий німецький політик, депутат фракції «Зелені — Європейський вільний альянс» у Європарламенті, співголова Парламенської асамблеї ЄВРОНЕСТ, режисер-документаліст. Вона – член Комітету з питань парламентської співпраці між Україною та ЄС, заступник Комітету з питань охорони довкілля.

Саме Ребекка Гармс в Європарламенті займається українським питанням. Її активна позиція стосовно України і підтримка нашої країни як суспільства, яке прагне увійти до складу ЄС, робить пані Гармс однією з ключових фігур, що спрямовують процес реформ. Серед питань, які координує політик, – безвіз.

В інтерв'ю журналу БізнесWOMAN пані Гармс поділилася своїми ідеями та позицією Європарламенту щодо насущних питань і перспектив безвізового режиму для України:

 

Пані Ребекко, що Вас змотивувало знову приїхати в Україну?

 

Сьогодні в Києві, як і в багатьох, багатьох інших містах Європи, люди збираються, щоб показати, що вони підтримують ЄС, підтримують спільне мирне та демократичне майбутнє ЄС та континенту. І я вже вкотре приїхала до України підтримати гарні ініціативи, зокрема українських жінок та форум БізнесWOMAN2017.

 

І вкотре про насущне: візовий режим – нібито його так довго чекали, і ніби так раптово ухвалили…

 

Це не було раптово. Безвізовий режим – тривалий процес. Україна працювала над довгим списком умов (їх понад 140). Безвізовий режим буде в липні нинішнього року, бо українці заслуговують на це – вони виконали вимоги. І Європа, і мешканці країни, та й увесь континент матиме користь від більшого контакту між людьми, більшого обміну між нашими громадянами, тому що це є основою, на що націлений безвізовий режим: мати свободу руху не лише для політичної та економічної еліти, а й для кожного.

 

Чи є потенційне ухвалення безвізового режиму визнанням Європою, що Україна - не загроза для Європи?

 

 ЄС зробив би величезну помилку, якщо б люди вважали Україну ризиком. Україна – величезний шанс, бо це найбільша сусідня країна для ЄС на Cході, це нація, повна талановитих людей з багатьма різними вміннями, громадян, які хочуть працювати, робити внесок, аби зробити ЄС величнішим. Отже, як на мене, це була б величезна нісенітниця, якщо б люди вбачали в цьому безвізовому режимі ризик. Як на мене, це стосується тільки можливостей, спільних можливостей.

 

Що стосується подій на Сході України – як ми бачимо, Мінські домовленості часто порушуються Росією. І все більше голосів говорять про те, що вони не працюють, потрібне щось інше. Чи маємо ми інші способи повернути окуповані райони Донбасу?

 

Судячи зі звітів ОБСЄ, порушень з української сторони мінімум, у більшості випадків це відповіді на щоденні провокації. Вимагаючи імплементації «Мінська», Євросоюз не повинен весь час тиснути на Україну, він має тиснути на Кремль.

 

Як я бачу, в Раді немає гарячої підтримки Мінських домовленостей, але є політична воля до того, аби процес продовжувався. Я не бачу цього в Кремлі та Держдумі. Отже, на них потрібно тиснути.

 

І я проти самих дискусій щодо скасування санкцій до того, як ми побачимо повернення українського контролю за кордонами та виведення російських військових і російської зброї з Донбасу.

 

В Європі є ще розуміння окупації українського Криму? Чи цю історію забувають із плином часу?

 

Анексія, окупація Криму для Європи стоять першими після війни на порядку денному. Це порушення міжнародних договорів, законів. Ми цього ніколи не приймемо. Інакше втратимо себе як європейці.

шаблоны joomla порталы