Канада виділила мільйон доларів на навчання українських лікарів

Monday, 06 March 2017 09:49
породы собак

25 лютого стартувала п’ята місія канадських лікарів, які тиждень передають найкращий досвід, зокрема по пластичній хірургії, своїм українським колегам. Голова Канадсько-української фундації Віктор Гетманчук в ефірі Громадського радіо розповів про проект допомоги уряду Канади та канадських лікарів для поранених в АТО.

Канадська-українська фундація допомагала протестувальникам на Майдані, а коли розпочалися події на сході України, канадський уряд виділив 1 мільйон 200 доларів на те, щоб викрити у військовому госпіталі в Україні медичний центр пластичної хірургії.

«Ми приїхали з медичною місією до України в п’яте. Перший раз ми приїхали в грудні 2013-го року, коли тільки почались події на Майдані, відчувши, що теж маємо взяти участь. Отже, орендували апартаменти недалеко від Майдану, влаштували хостел, щоб хлопці і дівчата з Майдану могли там поїсти та відпочити. Під кінець подій в центрі Києва таких хостелів було чотири. Друге, що ми робили, — це давали гроші лікарям Майдану, і вони купували медикаменти. Коли Крим захопили «зелені чоловічки», ми вирішили, що маємо підійти до ситуації в Україні більш серйозно, і взяли із собою 5 лікарів з Канади та об’їхали з ними всю країну. На той час вже почалося АТО, і вони вирішили займатися в Україні пластичною хірургією рук та обличчя», — розповів Гетманчук.

 

Він додав, що канадські лікарі оперують лише в Україні — пацієнт почувається краще там, де його дім та родина.

 

«Наша команда складає 25 лікарів, цей раз до нас долучилося ще шестеро американських лікарів, а не кожен шпиталь, на превеликий жаль, готовий приймати 31-го нового лікаря і давати операційну залу на цілий тиждень.Коли ми робимо там у себе операції, то українські лікарі можуть спостерігати за цим з України. Якщо їм потрібна наша допомога, то ми дивимося з Канади за їх діями», — зауважив голова Канадсько-української фундації.

 

За його словами, перші дві місії фондувала тільки діаспора. «А коли уряд [Канади — ред.] побачив, якого ми досягли успіху, і коли з’явилась перша можливість податися на грант, ми подалися і отримали його — 1 мільйон 200 гривень канадських доларів. Також в цій сумі закладені гроші на вивчання інших лікарів, і тепер вже не хірургів, а травматологів».

шаблоны joomla порталы