РЕЗОЛЮЦІЯ Всеукраїнського жіночого форуму «Роль жінки у зоні АТО»

Monday, 29 May 2017 11:43
породы собак

21 травня 2017 року, м.Волноваха, Донецька обл., Україна

Більше 400 учасників Всеукраїнського жіночого форуму «Роль жінки у зоні АТО», заслухали доповіді та обговорили актуальність суспільної консолідації та шляхи налагодження миру в Україні. Спікерами форуму стали Заслужена артистка України Анжеліка Рудницька, менеджер проекту USAID «Українська ініціатива з підвищення впевненості» Аліса Хенсон, депутат Харківської міської ради Марія Мезенцева, член ГО «Ділові Українські Жінки» Ксенія Костенко, начальник Управління сім’ї та молоді Донецької ОДА Лілія Золкіна та ін. Підтримати жінок приїхали народні депутати України Дмитро Лубінець, Ірина Суслова, Максим Саврасов та Тетяна Ричкова.

Представники політикуму, бізнес-клубів та підприємств, засобів масової інформації, власники бізнесу, керівники громадських організацій, політичних партій, наукових та аналітичних центрів, міжнародних організацій та фондів з різних регіонів України, висловили занепокоєність системним порушення прав людини у зоні проведення антитерористичної операції (далі АТО), у тому числі і на підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей. Зокрема, базових прав і свобод громадян – право на життя, свободу, безпеку, соціальний захист, медичні послуги, освіту та працю, свободу пересування, справедливий судовий захист.

 

За даними, наведеними в межах реалізації Плану Гуманітарного Реагування ООН в Україні на 2016 р., загалом близько 3,1 млн людей, що мешкають на території Донецької та Луганської областей, потребують гуманітарної допомоги. Особливо гостро потребують допомоги громадяни, які живуть поблизу лінії розмежування. Населення «сірої зони» позбавлено основних прав і свобод фактично так само, як і ті, хто залишився на тимчасово непідконтрольних Україні територіях. За даними ООН з боку підконтрольних Україні територій їх кількість складає близько 200 тис. осіб. Усім відомий факт, коли член патруля СММ ОБСЄ жіночої статі зазнала сексуальних домагань з боку бойовика, озброєного автоматом АК-47, який погрожував, що не дозволить патрулю місії рухатися в східному напрямку з Петрівського до Роздольного, доки його вимоги не будуть задоволені: https://www.unian.ua/war/1924649-seksualni-domagannya-boyovika-do-sposterigacha-obse-rf-u-minsku-zayavila-scho-jinka-ne-tak-zrozumila-gusara.html.

 

Зокрема, учасники Форуму звернули увагу на наступні проблеми:

 

1. Населення територій, прилеглих до зони АТО, позбавлені можливості користуватися пільгами, що передбачені Законом України “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції”. При цьому у багатьох населених пунктах люди й досі потерпають від військових дій, а ситуація із забезпеченням найнеобхіднішими товарами залишається критичною.

 

2. Передача гуманітарної допомоги, харчів та медичних препаратів військовим та населенню «сірої зони», що надходить від держави і міжнародних організацій, не контролюється, а продукція часто не відповідає Державним стандартам України (ДСТУ). Уживання такої продукції є небезпечним для здоров’я та життя населення.

 

3. Незахищеною категорією залишаються діти та люди з обмеженими можливостями. Адже на територіях, прилеглих до зони АТО, практично відсутні інституції, що опікуються їх лікуванням, реабілітацією та соціальною адаптацією. Зокрема, через неможливість користування пільгами, діти позбавлені можливості безкоштовного оздоровлення у дитячих таборах, зокрема у державному таборі «Артек» та ін.

 

4. Інформаційний вакуум призводить до того, що мешканці територій, прилеглих до зони АТО, не відчувають позитивних змін та не обізнані щодо наявних можливостей. Це створює значну загрозу для підтримання необхідного рівня довіри до держави, знищує соціально-психологічні передумови для відновлення регіону, поглиблює почуття відчуженості населення до української держави.

 

Відповідно до зазначеного вище, учасники Форуму затвердили наступні пропозиції:

 

1. Звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням переглянути Розпорядження КМУ від 2 грудня 2015 р. № 1275-р “Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України” та включити до Переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, усі населені пункти, що знаходяться у відстані мінімум 30 км від лінії розмежування.

 

2. Звернутися до Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб з проханням посилити контроль за якістю продукції, що надходить в якості гуманітарної допомоги до зони АТО та прилеглих територій.

 

3. Звернутися до Міністерства охорони здоров’я з проханням розробити та впровадити програму забезпечення необхідними умовами та лікарськими засобами уразливих категорій населення (зокрема, дітей та людей з обмеженими можливостями) на територіях, прилеглих до зони АТО.

 

4. Звернутися до Міністерства інформаційної політики, Міністерства освіти і науки України та міжанродних організацій, з проханням активізувати та розширити інформаційну та освітню кампанії на територіях, прилеглих до зони АТО. Особливої уваги приділити підвищенню кваліфікації вчителів, забезпеченню професійними кадрами місцевих лікарень, навчанню політичній та економічній грамотності населення, широкому оприлюдненню інформації щодо можливостей залучення грантової допомоги, а також інформуванню про умови безвізового режиму з Європейським Союзом.

 

Учасники Форуму переконані, що врахування зазначених пропозицій стане кроком до покращення соціально-економічної ситуації та психологічного стану населення на територіях, прилеглих до зони АТО, а також сприятиме пошуку компромісу та налагодженню миру в Україні. 

Last modified on Monday, 29 May 2017 13:24
шаблоны joomla порталы