Над українським іміджем в Європі попрацювали у Києві

Thursday, 08 June 2017 18:54
породы собак

Громадянське суспільство та просто українці відіграють ключову роль у формуванні іміджу України в Європі. І саме вони здатні протистояти зусиллям російської пропаганди, яка намагається намалювати Україну, як «державу – лузера» та скрасити помилки української влади, яка часто-густо псує імідж нашої держави своїми спірними рішеннями та відсутністю реформ.

З даного приводу, бельгійська громадська організація Promote Ukraine відзняла відео-ролик про бачення України іноземцями, а також, у партнерстві з ГС Промінь Україна, журналом БізнесWoman, компаніями Леовіль та Mademe організувала круглий стіл «Імідж України в Європі: роль громадянського суспільства та медіа» у Києві.

На круглий стіл, який відбувся у Києві 1 червня зібрались, як українські, так і європейські експерти. Дискусія виявилася жвавою, адже від іміджу України в Європі залежить чимало, зокрема, рішення на рівні Євросоюзу щодо підтримки України, інвестиції, туристичний потік, тощо. 


Учасники події констатували, що образ нашої держави формується у непростих умовах – інформаційної війни із Росією, яка щороку вкладає величезні кошти на те, аби спотворити Україну.

 

«Щороку Росія витрачає на заходи пропаганди біля 1, 5 мільярди доларів – каже політолог Тарас Березовець під час Круглого Столу – і більшість цих грошей йдуть на соціальні мережі, а також на пропагандистські канали як-то Russia Today».

 

«Ми виграємо інформаційну війну. Принаймні пропагандистські канали Росії названі такими, а міжнародні ЗМІ дотримуються принципів незалежності та об’єктивності» - сказала головний редактор проекту «Око», який займається моніторингом преси, Ірина Купчинська. Проте, вона зазначила, що Україна втрачає інтерес у Європи, і головною темою щодо неї залишається війна – це один із стереотипів про Україну, який активно просуває російська пропаганда.

 

Євробачення в Україні вдалося і воно розвінчало чимало міфів про Україну – вважає співзасновник Українського кризового медіа центру Василь Мірошниченко. «Більшість європейців, які відвідали Україну мають з нею позитивні асоціації. І це зацікавило західну аудиторію, люди хочуть дізнатись більше. Тож, такі події можуть бути важливим механізмом  для покращення іміджу України» - заявив він.

 

Фінська журналістка Джессіка Аро, яка стала відомою завдяки своїм розслідуванням щодо кремлівських тролів розповіла про брудні методи російської пропаганди, яка наприклад, активно нав’язувала думку про те, що нідерландський літак MH-17 збили українці.

 

«Росія використовує історії на кшталт розп’ятого хлопчика для того, аби об’єднати та мобілізувати російське населення – вважає Вероніка Вічова, експерт European Values think tank, який аналізує російську пропаганду в Європі – Проте ми бачимо схожі історії і в Європі, зокрема про зґвалтовану дівчинку Лізу в Німеччині».

 

«Імідж України в Європі та світі – надзвичайно важливе питання на глобальному та стратегічному рівні. Найкраще Україну, на нашу думку, презентують діти, соцмережі та соціальні заходи» - розповіла голова ГО «Світове українство» Ганна Крисюк, яка організувала низку проектів за участю дітей, зокрема «Діти за мир у всьому світі», який презентували у 35 країнах.

 

На Круглому столі підіймали ще чимало важливих тем як-то нещодавню заборону російських соціальних мереж, внутрішню культуру українців та сприйняття українцями Європи.  Багато у чому погляди учасників різнились, проте більшість зійшлася на тому, що головним джерелом інформації про Україну є її громадяни. 

 

 

 

 

Last modified on Thursday, 08 June 2017 19:01
шаблоны joomla порталы