Чилійський досвід для садівників України

Thursday, 17 January 2019 07:38
породы собак

Голова асоціації "Укрсадвинпром" Володимир Печко перебуває в Чилі, де знайомиться з досвідом місцевих аграріїв та переробників. "Суниця садова (ремонтантна) в Чілі дає на рік близько 40т/га, збір врожаю один раз на тиждень протягом 6 місяців. Задіяно близько 5 працівників на гектар. Ціна з поля близько 0,9 $. Добова норма виробітку 140 кг. Заробіток добовий близько 35 $! Поля родять 2 роки, рік відпочинку, потім знову 2 роки і рік відпочинку, потім змінюють культуру на цьому полі!" - пише Володимир на своїй сторінці у Fasebook.

В країні розвинена мережа підприємств, які надають послуги по зберіганню, охолодженню, упакуванню. Одне з них «Agricom». Вартість послуги 1 $ за 1 кг ягід. Щорічний оборот близько 120 тисяч тонн, з яких 4 тысячи тонн лохина і 2 тисяч тонн — черешня. В пік сезону на підприємстві працюють близько 500 осіб. Потужність лінії для лохини 1,5 тонн на год, одночасно працює 12 доріжок, вартість цієї лінії 250 тысяч $!

«Побувавши на сьогодні на чілійсткому черешневому підприємстві можу сказати наступне! – пише Володимир Печко. — Черешню чилійці вирощувати вміють! Ідеально відпрацьована система контролю якості! Черешню збирають розміром від 24 міліметрів, решту, як не сортову викидають! Оплату праці здійснюють на досить високому рівні 160 кг добова норма на людину, оплата за норму на рівні 60$! (дехто з нашої групи навіть мав наміри залишитися на заробітки). Плівка на міжряддях використовується для прискорення дозрівання черешень, які знаходяться знизу дерева!!! Є чому повчитись, отримуємо досить багато нової та корисної інформації!»

 

 

шаблоны joomla порталы