Чт. Бер 28th, 2024

Олександр Хмара, голова правління Асоціації імпортерів України про важливість налагодження системи українського імпорту, для БW.

Розкажіть, будь ласка, як виникла ідея створення Асоціації імпортерів України і яка загалом її сфера діяльності, мета?

Ідея про створення Асоціації виникла ще давно.  Як відомо, імпорт в Україні значно переважає експорт, але брак належного регулювання  митниці та податкової служби зі сторони держави значно ускладнює процес імпортування товару. Тому було вирішено створити Асоціацію імпортерів України, яка буде об’єднувати однодумців та функціонувати заради спільних цілей.  У своїй діяльності ми прагнемо бути регулятором між органами державної влади та бізнесом задля покращення умов міжнародної торгівлі. А наша головна мета   це допомога імпортерам у їх справі, а саме: консультації з питань податкової та митної служби,  допомога у  вирішенні проблемних питань компаній-імпортерів, проведення освітніх заходів за участю іноземних партнерів та обмін досвідом між членами асоціації.

Чи ставили Ви для себе якісь цілі, які потрібно реалізувати роботою Асоціації? Якщо так, то, можливо, вже вдалось якісь із них втілити у реальність?

Найголовніша та першочергова ціль – налагодити українську систему імпорту товарів, спираючись на світовий досвід. Адже для цього і є ми, імпортери, які вже знайомі з європейським та американським розпорядком імпорту і готові реалізувати його тут, в Україні. Насамперед, важливо розуміти, що ми вже на шляху до втілення цієї мети у життя. Україна декларує, що вона хоче бути в Євросоюзі . Коли це станеться? Через 5, або 10 років− невідомо, але для цього потрібно щось робити, спільними зусиллями рухати країну вперед. На сьогодні найвагоміші цілі, які нам вже вдалося втілити в реальність це, по-перше, створення самої асоціації, а по-друге, налагодження робочого процесу всередині асоціації. Спочатку більшість людей були здивовані заснуванням такої неприбуткової громадської організації, не вірили в щирість нашої самовідданості та допомоги малому та середньому бізнесу. Але все ж таки ми знайшли однодумців, які готові віддавати та приймати, ділитися досвідом та застосовувати отримані знання на практиці.

На даний момент, скільки представників налічує Асоціація імпортерів України? Хто вони? А також, що потрібно для того, щоб увійти в Асоціацію?

Питання представників я, мабуть, залишу конфіденційним. Але можу сказати, що асоціація налічує не тільки українських, але і європейських підприємців, які експортують до України. Серед найбільших українських представників є імпорт авто, одягу, а останні перемовини були з компанією, яка привозить в Україну мебель минулих сезонів. Взагалі, кожен день до нас звертаються підприємці з різними запитаннями, зазвичай це молодий бізнес. Для вступу в Асоціацію імпортерів України потрібно заповнити анкету на нашому сайті, де вказати сферу діяльності, юридичну особу, або бізнес, надати необхідні документи, сплатити вступний внесок та підписати договір про партнерство. Після цього ви отримаєте свідоцтво Члена Асоціації та зможете користуватися перевагами членства UNIA.

Як нам вдалось зрозуміти із різних інтернет-ресурсів, Ви, а також представники Асоціації дуже часто берете участь у різноманітних форумах, бізнес-заходах, соціальних заходах та ін.. Це якось сприяє кращому розвитку, упізнаваності Асоціації імпортерів України? Які взагалі плюси ви отримуєте від цього?

На сьогодні медійність – це не диво, а необхідність, без якої не буде функціонувати жоден проєкт. Ми радо приймаємо запрошення для співпраці від різних видань, форумів та заходів, а також ведемо власну сторінку на Facebook. Звичайно, що це сприяє упізнаваності Асоціації, її розвитку та розширенню, адже це і є те, для чого ми працюємо, наша соціальна мета. На перший погляд, вам може здаватися, що ви ніяк не причетні до імпорту України, але озирніться навкруги: на ваші домівки, робочі місця, гаджети. Майже все, що ви бачите перед собою − імпортні товари. Національна Асоціація імпортерів України є унікальною, першою в Україні платформою, яка прийняла виклик врегулювати систему імпорту, налагодити відносини між державним апаратом та підприємцями. Погодьтесь, це цікава і не менш актуальна для багатьох тема. Тоді чому б не висвітлювати її в повному обсязі?!

І на завершення, поділіться своїми планами на майбутнє.

Складно виокремити щось конкретне. Кожен день до Асоціації долучаються нові партнери, а з ними і нові цілі для спільної реалізації. Але в першу чергу, ми спрямовуємо всі свої сили на спрощення процедури митної очистки, залучення нових учасників, допомогу їм у веденні бізнесу та запозичення досвіду світових Асоціацій. Перший квартал на 2020 рік вже повністю розписаний і ми з нетерпінням чекаємо на новий продуктивний рік.

Від admin_svitove