Оржель: Захист довкілля характеризує нас, як цивілізовану країну

Комітет Верховної Ради України з екологічної політики та природокористування 5 лютого підтримав у другому читанні надзвичайно важливу для захисту довкілля ініціативу – законопроект щодо заборони пластикових пакетів.

«Можуть бути різні думки щодо «заборонити чи дозволити», але відмова від екологічно шкідливих рішень – це те, що нас характеризує як цивілізовану країну», – наголосив Олексій Оржель, пише УП.

Також він відзначив, що для запуску комплексної переробки відходів Україні знадобиться не менше 2-3 років для будівництва відповідних потужностей. До того часу необхідно максимально запобігти утворенню відходів. Адже пластикові пакети, трубочки, одноразовий посуд тощо, – все це пластик, без якого можна комфортно жити.

«Перший пріоритет ієрархії поводження з відходами – це запобігання їх утворенню. Тож давайте більше любити себе, своє здоров’я та наше довкілля та відмовимось від 20-хвилинного комфорту перенести продукти додому у пластиковому пакеті», – закликав Міністр.

Окремо він звернув увагу, що законопроект заборонить повне використання оксорозкладних пакетів. Новою Директивою ЄС 2019/904 від 5 червня 2019 року цей вид пластику взагалі підпадає під заборону. «Головна проблема з оксорозкладним пластиком у тому, що оксодомішки сприяють розкладанню пакета на мікропластик, який з легкістю потрапляє у довкілля, воду, їжу. Як результат – ми самі його споживаємо. Тому цей вид матеріалу необхідно терміново заборонити», – пояснив Міністр.

Також Олексій Оржель подякував усім активним громадянам України, які не рік відстоювали необхідність заборони, та народним депутатам за наполегливість та прийняття правильних рішень для захисту довкілля.

Previous Article
Next Article

З питань реклами та співпраці пишіть нам на пошту: uainworldcom@gmail.com
Новини з життя діаспори надсилайте з позначкою «ДІАСПОРА» в назві листа!