Пт. Бер 29th, 2024

Україна здебільшого справляється з виконанням угоди про асоціацію з ЄС і прагне оновлення тексту цієї угоди. Такими стали результати моніторингу виконання угоди громадськими експертами та урядовим офісом.

10-літня угода про асоціацію України з Євросоюзом за перші 5 років виконана на 41,6 відсотка. Такими стали результати звіту “Український центр європейської політики”, за підсумками експертного дослідження, яке підтримав німецький фонд Конрада Аденауера в Україні.

Цей звіт оприлюднений напередодні нової фази переговорів України з ЄС про оновлення угоди щодо асоціації і формування порядку денного двосторонніх відносин на наступні кілька років.

На відміну від попередніх чотирьох років, цього разу оцінка громадських експертів за підсумками моніторингу виконання угоди про асоціацію України з Євросоюзом майже цілком збігається з урядовими даними, повідомила під час презентації звіту виконавча директорка аналітично-адвокаційного центру “Український центр європейської політики” Любов Акуленко. “Цього разу ми застосували методику моніторингу виконання угод з ЄС Балканських країн. За нашими оцінками виконано  41,6 відсотка угоди, а за урядовим звітом – 42 відсотки”, – сказала вона.

Успіх, за словами експертки, досягнутий в галузі скасування технічних бар’єрів, діяльності компаній, державних закупівель, в енергетиці, податках та захисті прав споживачів. Загалом, частка секторів, де зафіксований значний успіх виконання угоди про асоціацію, складає 10,4 відсотка. Частка тих галузей, де було зроблено багато законодавчих змін, але їхнє впровадження гальмується з різних причин склала 18,9 відсотка. Це, насамперед, соціальна політика, економічна конкуренція, охорона громадського здоров’я, підприємництво і торгівля послугами. 

Віце-прем’єрка України з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина вважає ці показники “колосальним успіхом”. Вона нагадала, що угода України з ЄС є найбільшою серед подібних угод Євросоюзу з іншими країнами. “Ми виходимо на рівень євроінтеграції 2.0 і слід зробити акцент на статті 481, яка передбачає, що сторони мають періодично переглядати ефективність тих, чи інших механізмів угоди”, – сказала Стефанішина.

Від admin_svitove